Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW już drugi rok z rzędu organizuje konferencję „Supercomputing Frontiers Europe”. Trzy pierwsze edycje tego wydarzenia (w latach 2015-2017) odbyły się w Singapurze.

Założeniem tej corocznej konferencji o międzynarodowym zasięgu jest dostarczenie platformy wymiany myśli między naukowcami i przedsiębiorcami zainteresowanymi rozwojem superkomputerów. Jej uczestnicy prezentują najbardziej nowatorskie rozwiązania w naukach obliczeniowych wielkiej skali.

Podczas „Supercomputing Frontiers Europe 2019” eksperci będą dzielić się wiedzą na temat architektury superkomputerów oraz ich interdyscyplinarnego wykorzystania we współczesnej nauce. W programie znajdą się sesje poświęcone m.in.: aplikacjom dla High Performing Computers, biologii obliczeniowej, wspólnym obszarom sztucznej inteligencji i HPC.

Wśród gości znajdą się m.in.: dr Rupak Biswas (Director of Exploration Technology w NASA Ames Research Center oraz szef High End Computing Capability Project w NASA), Leon Chua (University of California Berkeley, USA, doctor honoris causa 17 uczelni i instytutów naukowych z całego świata, członek Europejskiej Akademii Nauk, wynalazca memrystora), Paul Messina (Director of Argonne National Laboratory’s Computational Science Division, a w latach 2015-2017 dyrektor amerykańskiego departamentu Energy Exascale Computing Project).

Wydarzenie odbędzie się w dn. 11-14 marca w Centrum Konferencyjnym Kopernik (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20).

Szczegółowe informacje>>