To międzynarodowa konferencja, która corocznie gromadzi entuzjastów superkomputerów (obliczeń kwantowych, AI, bioinformatyki, etc.), w tym naukowców, menedżerów centrów HPC, przedstawicieli wiodących dostawców IT oraz start-upów.

 

Konferencja ma umożliwić społeczności HPC przestrzeń do interakcji i omawiania wizjonerskich pomysłów.

 

Tematami przewodnimi SCFE21 będą m.in.: specjalne architektury, chmura hybrydowa / HPC, inteligentne systemy, hybrydowe obliczenia kwantowe i HPC, omika i biologia systemów, konwergencja metod HPC, sztucznej inteligencji i Big Data, oraz metody semantyczne i graficzne.

 

W zeszłym roku na konferencję zarejestrowało się ponad 1100 osób z przeszło 60 państw na całym świecie. Podobne wyniki zostały odnotowane dla cyklicznych spotkań Virtual ICM Seminar in Computer and Computational Science, które organizowane są jako kontynuacja SCFE w ciągu roku.

 

Organizatorem SCFE21 jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW).

 

Wydarzenie odbędzie się od 19 do 23 lipca. Do 16 maja można przesyłać propozycję prac naukowych na SCFE 2021. Przesłane artykuły będą recenzowane i dokładnie oceniane pod kątem oryginalności, znaczenia, poprawności technicznej i przejrzystości treści. Wszyscy autorzy referatów przyjętych na konferencję zostaną zaproszeni przez komitet programowy SCFE 2021 do złożenia i opublikowania swojego artykułu (po niezależnej recenzji) w specjalnym numerze międzynarodowego czasopisma Supercomputing Frontiers and Innovations.

 

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie ICM UW >>

 

Strona konferencji >>