Europejskie Forum Alpbach to działający od 1945 ośrodek wymiany poglądów ekonomicznych, politycznych, filozoficznych i naukowych, a także artystycznych. Forum od ponad 70 lat corocznie gromadzi przedstawicieli świata nauki, polityki, ekonomii, filozofii i prawa. Każdego roku około 5000 osób z ponad 70 krajów przybywa do tyrolskiego Alpbachu na 3 tygodnie (17 sierpnia – 1 września). W 2016 roku 5430 uczestników forum reprezentowało 102 kraje. Akademickie instytucje partnerskie to między innymi:

– University of Cambridge,

– French École Nationale d’Administration,

– Harvard University,

– International Institute for Applied Systems Analysis,

– Joint Research Centre of the European Commission,

– Royal Society for the Encouragement of Arts, Manufactures and Commerce,

– Woodrow Wilson International Center.

700 najlepszym studentom z całego świata fundacja Forum przyznaje stypendia, które umożliwiają udział w trzytygodniowej konferencji w austriackim Tyrolu.

Termin zgłoszeń upływa 31 marca. Spotkanie informacyjne na temat procedury zgłoszeniowej odbędzie się 28 marca o godz. 18.30 w s. 205 w dawnym BUW-ie.

www.facebook.com/events

www.facebook.com/EFAPL/