7 stycznia (wtorek) o godzinie 10.00 w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego (kampus przy Krakowskim Przedmieściu) odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów laureatom stypendium im. Anny Bornus. W spotkaniu udział weźmie Prorektor prof.  Jolanta Choińska-Mika, władze wydziałów, na których studiują laureaci nagród, członkowie rodziny śp. Anny Bornus.

Stypendium stanowi dar fundacji założonej przez rodzinę Anny Bornus, studentki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego w latach 2010-2011, zmarłej z powodu choroby nowotworowej 6 stycznia 2013 roku.

Stypendium adresowane jest do osób, które dążą do uzyskania wykształcenia, pokonując codzienne trudności związane z poważną sytuacją zdrowotną. Celem wsparcia jest dofinansowanie kosztów zatrudnienia asystenta osoby niepełnosprawnej.