Prof. Zbigniew Pełczyński to były żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego. Po emigracji do Wielkiej Brytanii rozwinął swoją karierę naukową. W 1956 r. został wykładowcą Oxford University. Był tutorem m.in. prezydenta USA Billa Clintona. Jako profesor wizytujący wykładał na Harvard University, Yale Univeristy i Waseda University.

Tego światowej sławy specjalistę w zakresie filozofii politycznej będzie można spotkać 25 września w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie. W godz. 18-20.00 odbędzie się tam premiera polskiego wydania biografii prof. Zbigniewa Pełczyńskiego pt. „Zbigniew Pełczyński. Podarunek życia”. Jej autorem jest były student profesora, David Mcavoy.

Organizatorami wydarzenia są „Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych” oraz Fundacja Szkoła Liderów, której prof. Zbigniew Pełczyński był współzałożycielem.

Rektor UW objął wydarzenie honorowym patronatem.

Szczegółowe informacje>>