31 maja (wtorek) od godz. 18.30 do 20.30 odbędzie się spotkanie z młodymi mykolożkami i mykologami pt. „Czy łatwo jest zrozumieć grzyba?”.

Spotkanie będzie okazją do rozmowy, o tym jak wygląda współczesna mykologia, czym zajmują się młode mykolożki i młodzi mykolodzy, gdzie i jak pracują, jakie mają naukowe marzenia. Pojawią się kwestie takie jak: dlaczego opisuje się grzybowe genomy?, jak można poznać wszystkie grzyby żyjące w łyżce gleby?, grzyby żyjące w owadach i stworzenia, które żyją w grzybach.

Spotkanie poprowadzi Igor Siedlecki, doktorant z Ogrodu Botanicznego UW, a udział w rozmowie wezmą: Zuzanna Błocka, Michał Kochanowski i Alicja Okrasińska, osoby kształcące się w dziedzinie mykologii na etapach (odpowiednio) licencjackim, magisterskim i doktoranckim.

Spotkanie odbędzie się na Wydziale Biologii UW (ul. Miecznikowa 1, sala 103B).

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Strzępki wielkiego królestwa”, który jest częścią konferencji mykologicznej, która potrwa od 27 do 29 maja w Warszawie. Wydarzenie jest organizowane przez Wydział Biologii UW, Ogród Botaniczny UW, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, Koło Biologii Mikroorganizmów.