W Centrum Nauki Kopernik odbędzie się spotkanie z laureatami grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych. Polscy naukowcy opowiedzą o wynikach swoich badań. Przewidziane są 4 wykłady:

• Indianie Nahua, Hiszpanie, my: co przynosi kontakt międzykulturowy? – dr hab. Justyna Olko, Uniwersytet Warszawski
  • Śledzenie satelitów i śmieci kosmicznych przy pomocy zrobotyzowanych teleskopów – prof. Maciej Konacki, Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika
  • Dobra publiczne w oczach zwykłych ludzi – dr hab. Natalia Letki, Uniwersytet Warszawski
  • Jak zrozumieć działanie organizmu na poziomie pojedynczych atomów? Przykłady z badań mechanizmów naprawy materiału genetycznego – dr hab. Marcin Nowotny, Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej.

Spotkanie odbędzie się 27 marca o godz. 17.00 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.