Centrum Europejskie UW oraz Teatr Polski zapraszają na spotkanie z Andrzejem Sewerynem.

Uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać z wybitym aktorem teatralnym i filmowym, reżyserem teatralnym, dyrektorem Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Pretekstem do rozmowy o współczesnym i dawnym teatrze jest Międzynarodowy Dzień Teatru – święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.

Międzynarodowy Dzień Teatru to także okazja do podpisania oficjalnej umowy, dotyczącej współpracy pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a Teatrem Polskim. UW będzie reprezentował profesor Alojzy Z. Nowak, prorektor UW.

Spotkanie odbędzie się 28 marca o godz. 19.15 w Dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Wstęp wolny.

Wydarzenie na Facebooku