14 czerwca (poniedziałek) o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wspólnego projektu UW z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim. Jego celem jest wdrożenie estetycznych procesów nauczania w szkolnictwie wyższym. W projekcie również wezmą udział przedstawiciele czterech polskich uczelni partnerskich oraz uczelni norweskiej.

Wydarzenie odbędzie się online, za pośrednictwem platformy ZOOM: https://us02web.zoom.us/j/85713168025

Działania osób zaangażowanych w projekt będą skupiały się na tematyce ważnej społecznie, tj.: współpraca, otwartość, szacunek, wykluczenie, przemoc czy podziały między ludźmi.

Uczestnicy projektu będą mieli okazję:
  • poznać nowe metody edukacyjne,
  • wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez polskich i norweskich specjalistów,
  • stworzyć nowy przedmiot wykładany na uczelni,
  • przetestować w praktyce nowe metody edukacji i szerzenia tego, co okaże się dla wykładowców cenne i przydatne w dydaktyce akademickiej,
  • włączyć studentów w ten proces i umożliwić im pracę artystyczną ze środowiskiem lokalnym,
  • opublikować ogólnodostępne materiały dydaktyczne i edukacyjne oraz wydać publikacje kończące projekt.

Spotkanie jest organizowane przez przedstawicieli Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przy współpracy zespołu projektowego z UW.