W Instytucie Kultury Polskiej UW odbędzie się dyskusja na temat książki Pawła Maciejki „Wieloplemienny tłum. Jakub Frank i ruch frankistowski, 1755-1816”.

W spotkaniu weźmie udział autor, a także prof. Krzysztof Rutkowski z Wydziału „Artes Liberales” oraz tłumaczka Marlis Lami. Dyskusję poprowadzi dr Małgorzata Litwinowicz-Droździel z Instytutu Kultury Polskiej UW.

Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia o godz. 17.00 w sali 5 Instytutu Kultury Polskiej UW (Krakowskie Przedmieście 26/28).

Prof. Paweł Maciejko pracuje na wydziale Myśli Żydowskiej Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Zajmuje się historią ezoteryki żydowskiej XVII i XVIII wieku. Ostatnio opublikował „The Mixed Multitude: Jacob Frank and the Frankist Movement 1755-1816, WaAwo haJom el haAjin: Kuntres leKabbala leR’ Jehonatan Ajbeszic”.