22 maja (poniedziałek) odbędzie się spotkanie „Różne cuda nad Wisłą. Opowieść o mieście stołecznym na przestrzeni dekad” z udziałem zastępcy prezydenta Warszawy Tomasza Bratka.

Głównym tematem dyskusji będą przemiany społeczne zachodzące w Warszawie na przestrzeni dekad, ze szczególnym uwzględnieniem migracji, rozpoczynając od czasu odbudowy stolicy. Konflikt w Ukrainie przypomniał, że stolicę tworzą ludzie różnych kultur i narodowości.

Spotkanie będzie okazją do poznania perspektywy zastępcy prezydenta stolicy w pracy na rzecz miasta oraz zadania mu pytań.

Spotkanie odbędzie się w Sali Kolumnowej Wydziału Historii UW o godzinie 15.30. Moderatorem spotkania będzie dr Rigels Halili ze Studium Europy Wschodniej UW.

Organizatorami wydarzenia są: Rada Starostów Studium Europy Wschodniej, Koło Naukowe Studium Europy Wschodniej, Studenckie Koło Naukowe Historyków UW (SKNH UW).