Spotkanie Kanclerzy i Kwestorów uczelni publicznych zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich

19 września na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się cykliczne spotkanie Kanclerzy i Kwestorów uczelni publicznych zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich.

W obradach uczestniczył także prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, który wygłosił wprowadzenie do dyskusji.

Uczestnicy spotkania wysłuchali również wykładu dr. Artura Chełstowskiego, zastępcy kanclerza ds. ekonomicznych, pt. „Model zarządzania uczelnią w kontekście rozstrzygnięć Głównej Komisji Orzekającej”.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń w zakresie zarządzania administracją oraz finansami uczelni publicznych. Tematami przewodnimi dyskusji były rosnące koszty funkcjonowania uczelni w aspekcie wzrostu cen mediów oraz propozycje działań mające na celu ograniczenie zużycia nośników energii oraz wody.