Na kolejnym spotkaniu przedpremierowo zostanie pokazany film Fatiha Akina „W ułamku sekundy” z Diane Kruger w roli głównej. To wciągający i poruszający thriller, w którym w ułamku sekundy życie bohaterki eksploduje i rozpada się bezpowrotnie. W ułamku sekundy bezkresna miłość zmienia się w bezgraniczną nienawiść.

Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi dr Mikołaj Sławkowski-Rode z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Na Uniwersytecie Oksfordzkim w Blackfriars Hall wykłada filozofię starożytną, nowożytną oraz metafizykę. Praca doktorska o doświadczeniu skończoności, którą napisał pod kierunkiem prof. Zofii Rosińskiej oraz prof. Rogera Scrutona, otrzymała wyróżnienie i została nominowana do nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w kategorii najlepszy doktorat w 2016 roku. Dr Mikołaj Sławkowski-Rode jest jednym z założycieli i głównych organizatorów Humane Philosophy Project, będącego inicjatywą opartą na współpracy Uniwersytetu Warszawskiego i Oksfordzkiego. (www.humanephilosophy.com).

Bilety w cenie 22 zł można kupić tutaj.

Organizatorzy: Gutek Film i Uniwersytet Warszawski.

Spotkanie odbędzie się 13 lutego o godz. 19 w warszawskim kinie Muranów.

Spotkania Filozoficzne to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

facebook.com/Filozofia_Warszawa/