Na trzecim z serii „Spotkaniu Filozoficznym” zostanie wyświetlony film „Dumni i wściekli” o ludziach, którzy potrafią porozumieć się pomimo to, że dzieli ich wszystko. Po nim dyskusję z widzami poprowadzi dr Jacek Dobrowolski z Instytutu Filozofii Wydziału Filozofii i Socjologii.

„Spotkania filozoficzne” to cykl pięciu spotkań odbywających się raz w miesiącu w Kinie Muranów, od stycznia do maja 2015 roku. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Organizatorzy: Gutek Film i Uniwersytet Warszawski.

Bilety w cenie 20 zł.

Spotkanie odbędzie się 11 marca o godz. 19, w warszawskim Kinie Muranów.
Dr Jacek Dobrowolski – filozof, pisarz, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, członek “Orgii Myśli”, nauczyciel filozofii w I SLO (ib), zwycięzca konkursu na esej filozoficzny im. Barbary Skargi w 2014 r., autor “Filozofii głupoty”, specjalizuje się w filozofii społecznej i antropologii nowoczesności.