Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na spektakl „LIZYSTRATA” na podstawie sztuki Arystofanesa w adaptacji Andre de la Cruza.

W Atenach, które pochłaniała długotrwała wojna peloponeska (431-404 p.n.e.), Lizystrata wraz z grupą odważnych kobiet wprowadza strajk seksualny, w śmiałej i przewrotnej próbie zmuszenia mężczyzn do rozpoczęcia negocjacji pokojowych. 2500 lat po tym, jak Arystofanes napisał ten klasyk greckiej komedii, świat wciąż jest rozrywany przez wojny i ekstremizmy. Historia Lizystraty rezonuje jako potężne przypomnienie o koniecznym wpływie i znaczeniu jedności i pokojowego aktywizmu.

Przedstawienie odbędzie się 6 i 7 marca o godz. 19.00 w sali Klubo-Kino-Teatru Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66 na poziomie -1.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 15 roku życia.

Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc drogą mailową na adres: spektakl@uw.edu.pl

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Teatru Hybrydy.