Zaprojektowanie optymalnego układu stacji ładowania pojazdów elektrycznych w skali ogólnopolskiej będzie celem hackathonu „Smart Charge – Inteligentna elektromobilność”, który Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW organizuje we współpracy z innogy Polska.

 

Uczestnicy hackathonu zmierzą się z jednym z największych wyzwań w rozwoju elektromobilności, czyli zaplanowaniem infrastruktury służącej ładowaniu samochodów elektrycznych. Problem dostępności stacji ładowania jest kluczowy przede wszystkim ze względu na stosunkowo małe zasięgi samochodów oraz dość długi czas potrzebny do naładowanie akumulatorów. Do zaprojektowania sieci stacji ładowania e-pojazdów uczestnicy użyją danych z OpenStreetMap oraz wykorzystają możliwości obliczeniowe superkomputerów ICM UW.

 

Zawody odbędą się 15–16 lutego w Centrum Technologii ICM w Warszawie. Skierowane są do programistów oraz studentów kierunków informatycznych i będą okazją do uruchomienia własnych aplikacji na superkomputerach.

 

Więcej informacji

http://wwp.icm.edu.pl