Poszukujemy pojęć, które uchwycą specyfikę działań przekraczających granice nauk społecznych, sztuki współczesnej, animacji kultury. Potrzebne nam są słowa-klucze i pojęcia-pułapki, mapy działające w skali jeden do jednego, język napędzany awangardowymi marzeniami. Tymi zagadnieniami zajmą się uczestnicy seminarium „Słowa-klucze. Na pograniczu światów – antropologii, sztuki, życia społecznego” w ramach Roku Awangardy.

Koncepcja i prowadzenie: Tomasz Rakowski (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW), Kuba Szreder (Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną ASP).

Partnerzy instytucjonalni: Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, Instytut Kultury Polskiej UW, Wydział Zarządzania Kulturą Wizualną ASP Warszawa, Muzeum Sztuki w Łodzi.

Seminarium odbędzie się 22 czerwca w godz. 13-19 w Instytucie Kultury Polskiej UW (sala nr 5).

ikp.uw.edu.pl