„Co to jest ślad węglowy i jak można go zmniejszać w życiu codziennym i uniwersyteckim?” to tytuł spotkania, którego organizatorem jest Wydział Psychologii UW oraz Studenckie Koło Naukowe „UW dla Klimatu”.

Podczas spotkania przedstawione zostanie pojęcie śladu węglowego – czym jest, jak się go oblicza oraz jakie ma znaczenie w ograniczaniu wpływu człowieka na klimat. Dyskusje będą dotyczyć zmian w życiu codziennym, które mogą doprowadzić do zmniejszenia śladu węglowego oraz tego, jakie produkty i czynności generują wysokie emisje gazów cieplarnianych. Celem wydarzenia jest także wskazanie jak uczelnie i społeczności akademickie mogą działać na rzecz ochrony klimatu i zmniejszania emisji.

Wydarzenie odbędzie się 14 maja o godz. 15.00 na platformie Zoom >>

Podczas spotkania będzie możliwość aktywnego udziału w spotkaniu.

Transmisja Live dostępna będzie również na profilu Studenckiego Koła Naukowego – UW dla Klimatu w serwisie Facebook >>

Webinar poprowadzi dr Michał Czepkiewicz – geograf, absolwent i pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który  zajmuje się zależnościami między urbanistyką, transportem, stylami życia, emisjami gazów cieplarnianych i dobrostanem mieszkańców miast. Kieruje projektem badawczym na temat mobilności mieszkańców Polskich miast i wpływu tej mobilności na zmiany klimatu.