Siegman International Summer School on Lasers to międzynarodowa, tygodniowa szkoła, która umożliwia studentom zdobycie dogłębnej wiedzy na temat laserów i ich zastosowań. Wśród wykładowców znajdują się cenieni profesorowie, jedni z najbardziej uznanych naukowców oraz eksperci z czołowych firm fotonicznych.

Szkoła nosi imię Anthony’ego E. Siegmana, jednego z pionierów nauki o laserach. Jest ona uważana przez środowisko naukowe za najważniejszą szkołę letnią w dziedzinie optyki i fotoniki. W poprzednich edycjach zgłoszenia napływały z 35 krajów na sześciu kontynentach.

W 2022 roku wydarzenie organizuje Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Optica Foundation. Odbędzie się ono od 25 czerwca do 2 lipca.

Termin nadsyłania aplikacji upływa 30 listopada o godz. 12.00.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Optica Foundation >>