Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem organizuje sesję panelową zatytułowaną „Odpowiedzialność społeczna uniwersytetów w sferze adaptacji do zmian klimatu”.

Podczas sesji zostaną przedstawione przykłady dobrych praktyk w szkołach wyższych zmierzających do adaptacji do zmian klimatu. Paneliści będą zastanawiali się nad tym, czym w dobie zmian klimatu jest odpowiedzialność społeczna na uniwersytetach i jakie działania spełniają jej kryteria.

Sesja jest częścią obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju (30 maja – 5 czerwca) – ogólnoeuropejskiej inicjatywy, której głównym zadaniem jest promowanie i wspieranie stosowania zasad zrównoważonego rozwoju.

Spotkanie odbędzie się w sali im. prof. Brudzińskiego w Pałac Kazimierzowskim (kampus główny Uniwersytetu Warszawskiego, Krakowskie Przedmieście 26/28). Początek o godz. 16.

Więcej informacji znajduje się w załączonym komunikacie (pdf)