Na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się Seminarium Krajowe projektu Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne REALISE „Realising the potential of the international mobility of staff in higher education”.

W projekcie bierze udział 10 uczelni partnerskich z Francji, Belgii, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Słowenii i Szwecji, w tym Uniwersytet Warszawski.

Celem seminarium jest prezentacja rezultatów projektu (wyniki badań REALISE, tzw. Toolbox i podręcznik „Erasmus+ Staff Mobility Handbook of Good Practices”), a także wymiana doświadczeń i dyskusja na temat zastosowania opracowanych narzędzi w praktyce przez uczelnie polskie i lepsze wykorzystanie potencjału budowanego poprzez mobilność pracowników.

W seminarium wezmą udział przedstawiciele uczelni polskich, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

Program seminarium

Więcej informacji o REALISE znajduje się pod adresem:  https://realise-erasmusplus.fr