Zakład Turkologii i Ludów Azji Środkowej Wydziału Orientalistycznego UW oraz Instytut Lecha Wałęsy zapraszają na seminarium pt. „Tibet Today: Reminiscences of the Past, Prospects for the Future”. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (ul. Krakowskie Przedmieście 32). Seminarium będzie tłumaczone na język polski.

Szczegóły Podczas kolejnego  seminarium z cyklu „Tibet Today” naukowcy i przedstawiciele narodu tybetańskiego będą dyskutować o dziedzictwie i perspektywach dla Tybetu.

W spotkaniu wezmą udział:

• Jerzy Bayer, ambasador RP w Tajlandii, Laosie, Kambodży i Birmie, sinolog UW, znawca stosunków chińsko-tybetańskich;
  • Pema Dolma – tybetańska aktywistka, zastępca dyrektora organizacji Students for a Free Tibet
  • dr Agata Bareja-Starzyńska – mongolistka, tybetolog, kierownik Zakładu Turkologii i Ludów Azji Środkowej Wydziału Orientalistycznego UW

Po spotkaniu odbędzie się pokaz filmu „Walka o Tybet” reż. Shi Ming & Thomas Weidenbach (film z polskimi napisami).

Więcej informacji na stronieInstytutu Lecha Wałęsy