Podczas kolejnego seminarium polsko-niemieckiego uczestnicy porozmawiają o tym, jak tworzyć podręczniki do historii i jak przedstawiać w nich rzetelnie wspólnie ze stroną niemiecką wzajemne relacje. Gośćmi spotkania będą dr Aleksandra Kmak-Pamirska z Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie oraz Andrzej Dusiewicz z Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, redaktor i wydawca, kierownik polsko-niemieckiego projektu podręcznika do historii ze strony wydawnictwa.

Seminaria są otwarte dla publiczności. Znajdują się też na liście fakultetów Uniwersytetu Warszawskiego (studenci mogą uzyskać zaliczenie).

Początek 21 kwietnia o godz. 17 w siedzibie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, Al. Ujazdowskie 37/5.

www.schuman.pl