18 maja w godz. 15.00–17.00 odbędzie się seminarium online, które dotyczyć będzie zagadnień związanych z funkcjonowaniem usług doradztwa zawodowego i planowania kariery w Polsce, w kontekście zmieniającego się rynku pracy, oczekiwań ludzi młodych i prognozowanego zapotrzebowania pracodawców.

W czasie seminarium poruszone zostaną tematy związane z rozwojem usług doradztwa zawodowego/karierowego w Polsce, w szczególności w odniesieniu do ludzi młodych oraz kwestie dotyczące statusu zawodu doradcy zawodowego. Wystąpienia dotyczyć będą doradztwa zawodowego/doradztwa kariery jako usługi i zawodu, wyników badań na temat roli doradztwa zawodowego w przygotowaniu ludzi młodych do wejścia na rynek pracy, nowoczesnych narzędzi wspierających usługi doradcze oraz praktyk związanych z funkcjonowaniem usług doradztwa zawodowego dla uczniów, studentów, młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

Wydarzenie skierowane jest do doradców zawodowych i przedstawicieli instytucji odpowiadających za politykę lokalną związaną z edukacją i rynkiem pracy, reprezentantów instytucji świadczących usługi z obszaru doradztwa zawodowego, organizacji pozarządowych i biznesu, badaczy zainteresowanych wykorzystaniem wiedzy naukowej w praktyce społecznej.

Obowiązuje rejestracja: https://forms.office.com/e/UuM2HtBT7T.

Organizatorem seminarium jest Zakład Socjologicznych Analiz Polityk Publicznych, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW.