Instytut Muzykologii i Fundacja Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na trzecią lekcję publiczną „Bach i wiolonczela”. Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu „Seminarium Bachowskie”.

O twórczości kompozytora porozmawiają wiolonczeliści: Marcin Zdunik, Agnieszka Oszańca i Teresa Kamińska.

Moderatorem dyskusji będzie naukowy koordynator cyklu – Szymon Paczkowski.

Część muzyczną wypełnią wybrane fragmenty suit wiolonczelowych Johanna Sebastiana Bacha: nr 2 d-moll w wykonaniu Agnieszki Oszańcy na wiolonczeli barokowej, nr 4 Es-dur w wykonaniu Marcina Zdunika na wiolonczeli współczesnej i nr 6 D-dur w wykonaniu Teresy Kamińskiej na 5-strunowej wiolonczeli piccolo.

Spotkanie odbędzie się 20 maja o godz. 19.00 w budynku dawnej Biblioteki Uniwersyteckie (Krakowskie Przedmieście 26/28).

Wstęp wolny.