Do końca sierpnia trwa festiwal „Oczarowane tajemnicą. Sejneńskie Spotkania z Nauką”. Zagadki kodu genetycznego, sekrety mikroorganizmów czy tajemnice dawnych cywilizacji – wykładowcy akademiccy prowadzą popularnonaukowe warsztaty z ciekawych zagadnień z fizyki, biologii i nauk humanistycznych. To 11. edycja wydarzenia organizowanego pod patronatem Wydziału Fizyki UW oraz Miasta Sejny.

11 sierpnia prof. Leszek Zasztowt z Wydziału Orientalistycznego UW wygłosi wykład ,,Ukraina – pomiędzy Rosją i Polską”.

Do tej pory odbyły się warsztaty na temat: ,,`Salon piękności Kleopatra’ – czyli o modzie, urodzie i innych niepoważnych aspektach życia elit w starożytnym Egipcie”; ,,Co ma w środku atom? I skąd to wiemy?”; ,,Zagadki Wszechświata”.

W sierpniu odbędą się jeszcze:

• 18 sierpnia: prof. Krzysztof Miernik, Wydział Fizyki UW, ,,Energetyka jądrowa”;
  • 25 sierpnia: prof. Andrzej Wysmołek, Wydział Fizyki UW, ,,Światło wokół nas”.

Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Sejnach – wstęp wolny. Więcej informacji znajduje się na stronie Wydziału Fizyki UW >>