Rotman International Trading Competition 2024 to konkurs skierowany do studentów zainteresowanych inwestowaniem oraz rynkami finansowymi. Zespoły studentów z UW, pod kierownictwem prof. Roberta Ślepaczuka z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, odnosiły sukcesy w ramach konkursów RITC i RETC (Rotman International Trading Competition) w latach 2018-2023.

Kolejna edycja konkursu odbędzie się stacjonarnie na Rotman School of Management, University of Toronto w dniach 21-23 lutego 2024 roku. Spotkanie dotyczące przygotowań do konkursu będzie miało miejsce 18 października w godz 18.30-20.00 w Sali B002 na WNE UW przy ul. Długiej 44/50.

Rywalizacja konkursowa opiera się na uczestnictwie studentów w sześciu zadaniach konkursowych dotyczących m.in. handlu algorytmicznego, handlu zmiennością (rynek opcyjny) oraz handlu płynnością.

Przygotowania do konkursu potrwają do 18 lutego 2024 roku. Uczestnicy spotkań będą mieli okazję poznać zagadnienia łączące wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą rynków finansowych.

Organizatorzy konkursu proszą osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu o przesłanie zgłoszenia na adres: rslepaczuk@wne.uw.edu.pl. Więcej informacji znajduje się na stronie WNE UW >>