To tytuł seminarium poświęconego współpracy uczelni z miastem. Podczas panelu dyskusyjnego eksperci spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania: czym jest uczelnia w mieście? czego możemy się wzajemnie nauczyć, co możemy sobie dać w perspektywie wyzwań rozwoju Warszawy do 2030 roku? od czego zależy sukces takiej współpracy?

W spotkaniu wezmą udział naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego m.in.: prof. Anna Giza – prorektor UW ds. rozwoju i polityki finansowej, prof. Wojciech Dominik z Wydziału Fizyki, dr Magdalena Klimczuk-Kochańska z Wydziału Zarządzania, dr hab. Marta Lackowska z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych, dr inż. Robert Sot z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego oraz prof. Anna Wysocka z Wydziału Geologii.

Prelegentami będą również prof. Marek Bryx – prorektor SGH ds. zarządzania, prof. Krzysztof Domaradzki z Politechniki Warszawskiej, Monika Helak – członek Komitetu Kryzysowego Humanistyki Polskiej, dr hab. Barbara Szulczewska z SGGW.

Seminarium odbędzie się 7 czerwca od godz. 17.30 do 19.45 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (Krakowskie Przedmieście 32).

Rejestracja na seminarium możliwa jest poprzez formularz zgłoszeniowy online >>Organizatorami spotkania są UW i Urząd m.st. Warszawy.