Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na spotkanie z cyklu „Reorientacje”.

W dyskusji zatytułowanej „Współczesny islam. Co jest prawdą a co kłamstwem?” wezmą udział: prof. Janusz Danecki, dr Mirosław Michalak, dr Marta Widy-Behiesse i Dariusz Cichocki.

Uczestnicy spotkania – którzy w swojej pracy zajmuję się kwestiami islamu w różnych częściach świata muzułmańskiego i Europy – odrzucając propagandę i politykę, porozmawiają o tym, co nauka mówi a temat islamu. Zastanowią się nad fałszywymi, z punktu widzenia nauki, przekonaniami dotyczącymi islamu, które tak często ostatnio pojawiają się w mediach, prasie i serwisach społecznościowych.

Dyskusja rozpocznie się 10 grudnia o godz. 19.00 w sali Kisielewskiego, obok Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza (Pl. Defilad 1).

Wstęp na wydarzenie jest wolny.