Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Reorietacje. W dyskusji zatytułowanej „Czy Chiny rządzą światem?” wezmą udział dr Małgorzata Religa, dr hab. Józef Pawłowski, dr Marcin Jacoby, dr Włodzimierz Cieciura. Rozmowę poprowadzi Michał Kukawski.

Prelegenci zastanowią się nad tym, w jaki sposób polityka wewnętrzna Chin wpływa na sytuację na świecie. Porozmawiają o przemianach w partii i społeczeństwie chińskim. Zapytają, co Chińczycy myślą o polityce, na czym polega zróżnicowanie religijne i etniczne społeczeństwa chińskiego oraz jak wygląda sytuacja kulturalna w Chinach.

Spotkanie odbędzie się 26 lutego o godz. 19.00 w barStudio (Teatr Studio, Plac Defilad 1). Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Koordynatorem cyklu jest dr Sylwia Surdykowska z Wydziału Orientalistycznego UW.