Do 28 lutego trwa rekrutacja do programu EIT Food Seedbed 2022, bezpłatnego programu wsparcia innowacyjnej przedsiębiorczości w branży rolno-spożywczej.

Program jest adresowany do osób, które planują założyć firmę typu start-up/spin-off w obszarach związanych z sektorem rolno-spożywczym lub już prowadzą taką firmę, ale znajdują się na wczesnym etapie rozwoju. Uczestnicy programu uzyskają wsparcie merytoryczne (szkolenia i mentoring) oraz finansowe (w wysokości do 6 tys. euro).

Aby wziąć udział w programie, należy przedstawić innowacyjny pomysł, który może przyczynić się do ulepszenia sposobów wytwarzania, dostarczania, spożywania żywności lub przetwarzania powstałych w tych procesach odpadów.

Program jest prowadzony w języku angielskim w pięciu europejskich ośrodkach znajdujących się: w Polsce, Irlandii Północnej, Niemczech, Hiszpanii i Danii. Za realizację programu w Europie Środkowo-Wschodniej odpowiada Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania.

Link do rejestracji dostępny jest pod adresem: https://entrepreneurship.eitfood.eu/launch/.

Pytania dotyczące programu można kierować do dr Olgi Pelekh z Wydziału Zarządzania UW pod adresem: opelekh(at)wz.uw.edu.pl.