4 czerwca na Wiśle pomiędzy mostami Gdańskim i Łazienkowskim odbędą się 65. Regaty Ósemek Wioślarskich. Eliminacje będzie można oglądać od godz. 10.00. Wyścig główny rozpocznie się o godz. 13.45, a wręczenie nagród – o 14.00.

Wszystkie wyścigi będzie można obserwować z punktu widokowego na wysokości Zamku Królewskiego.

Dotychczas w Regatach Wioślarskich na Wiśle rywalizowały drużyny Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej. W tym roku zaproszenie do udziału w zawodach przyjęło ponad 30 reprezentacji, w tym także ekipy zagraniczne. Swoje osady wystawiły Holandia, Chorwacja, Serbia, Niemcy, Szwecja i Węgry.

Warszawskie Regaty Wioślarskie „Warsaw River Race” są jednym z wydarzeń organizowanych w ramach jubileuszu 200-lecia UW.

Organizatorami regat są Akademicki Związek Sportowy Warszawa i Uniwersytet Warszawski we współpracy z Warszawskim Towarzystwem Wioślarskim.