W trakcie międzynarodowego seminarium „Reducing Early School Leaving in the EU: Findings of Comparative Research” badacze m.in. z Polski, Belgii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii zaprezentują wyniki badań dotyczących tematyki przedwczesnego kończenia edukacji oraz młodzieży podwyższonego ryzyka edukacyjnego, ukazując te zagadnienia zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i instytucjonalnym, w perspektywie porównawczej. Na seminarium zostaną też zaprezentowane wyniki międzynarodowego projektu badawczego „Reducing Early School Leaving in Europe (RESL.eu)” przeprowadzonego w dziewięciu krajach UE w kontekście dotychczasowego stanu wiedzy na temat przedwczesnego kończenia edukacji w zróżnicowanych systemach edukacyjnych.

Seminarium odbędzie się w języku angielskim.

Organizatorzy: Wydział Pedagogiczny UW i zespół realizujący projekt „Reducing Early School Leaving in Europe (RESL.eu)”.

Udział w seminarium należy zgłosić poprzez wypełnienie formularza do 5 marca.

Konferencja odbędzie się 15 marca w godz. 9.30–17.45 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy ulicy Krakowskie Przedmieście 32 w Warszawie.

www.uantwerpen.be