Z okazji obchodów Roku Jana Karskiego odbędzie się debata „Przekleństwa polskiej geopolityki a dzisiejsze sojusze: 1919-1945-1989″. Spotkanie odbędzie się 8 maja o godz. 18.30 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przy ul. Dobrej 56/66, w sali nr 316.

W dyskusji, którą poprowadzi Eugeniusz Smolar, udział wezmą dr Włodzimierz Cimoszewicz – przewodniczący komisji spraw zagranicznych Senatu RP, prof. Roman Kuźniar – doradca prezydenta ds. międzynarodowych, Stephen Mull – ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz dr Olaf Osica – dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Peter F. Krogh, dziekan School of Foreign Service Uniwersytetu Georgetown w latach 1970-1995, który opowie o przyjaźni z Janem Karskim.

Więcej informacji o debacie