6. debata 2. edycji cyklu „Widoki na przyszłość” Klubu Absolwentów UW będzie zatytułowana „Przebudzenie Lewiatana?”.

Starzejące się społeczeństwo, skrajne ubóstwo, otyłość, uzależnienia, podatność na coraz to nowe oszustwa… obywatel zagrożony jest tyloma plagami, że powinien spoglądać na opiekuńcze i profilaktyczne działania państwa z pełnym zrozumieniem. Tymczasem rośnie w siłę antysystemowa retoryka, która zakłada, że szczepienie noworodka, to sfera wolności osobistej, a nie polityki publicznej. Potrzeba silnego i sprawczego państwa kłóci się z szeroko pojmowaną sferą niezależności jednostki. W którym miejscu i z jakich powodów wyznaczamy jej granice? O tych zagadnieniach będą rozmawiać paneliści:

• dr Anna Materska-Sosnowska (Instytut Nauk Politycznych, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW),
  • prof. Ryszard Szarfenberg (Instytut Polityki Społecznej na UW),
  • prof. Andrzej Zybała (Katedra Polityki Publicznej SGH, kwartalnik „Studia z Polityki Publicznej“).

Moderator:

• Paweł Sulik (dziennikarz radia TOK FM zajmujący się problematyką społeczną i kulturalną, absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UW).

Do udziału w cyklu Klub Absolwentów zaprasza całą społeczność UW (#JestemzUW) – absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Obowiązuje bezpłatna rejestracja na stronie https://debata-klubu03-2019.evenea.pl.

Debata odbędzie się 19 marca w godz. 18-20 w budynku Wydziału Neofilologii UW przy ul. Dobrej 55, w sali 3.014 na III piętrze.

klubabsolwentow.uw.edu.pl