Pierwszą wystawą, inaugurującą obecność Galerii UW w nowym miejscu – Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, jest poplenerowa wystawa IX Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów Nowica 2017 zatytułowana „Przebóstwione ciało”.

Plener był organizowany na południu Polski w Nowicy. W tym roku wzięło w nim udział 40 malarzy z Polski, Ukrainy, Białorusi i po raz pierwszy z Rumunii. W plenerach w Nowicy obecni byli jedynie wytrawni artyści skupieni wokół sztuki malowania ikon. Celem ich spotkania była rozmowa i wzajemny kontakt przez sztukę.

Organizatorzy wystawy: Pracownia Badań nad Tożsamością Ukraińską, zespół IX Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów Nowica 2017 oraz Galeria UW.

Wystawa będzie eksponowana od 2 do 24 lutego w sali wystawienniczej obok szatni na parterze w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66. Wernisaż odbędzie się 2 lutego o godz. 19.