Instytut Rusycystyki UW przygotował spotkanie, w czasie którego zostaną zaprezentowane trzy monografie naukowe dotyczące dziejów Uniwersytetu Warszawskiego oraz polsko-rosyjskich kontaktów naukowych:

– Magdalena Dąbrowska, Piotr Głuszkowski (red.) „Nauka w Polsce i Rosji – miejsca wspólne, miejsca różne (obszar humanistyki)”, Warszawa 2016,
– Anna Bażenowa „Historycy Cesarskiego Uniwersytetu Warszawskiego 1869-1915: nauka i polityka”, Lublin 2016,

– Анна Баженова „Историки Императорского Варшавского университета 1869-1915: просвещение, наука, политика”, Люблин 2014.

Magdalena Dąbrowska i Piotr Głuszkowski są pracownikami Instytutu Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego. Anna Bażenowa jest pracownikiem Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie.

Prezentacja odbędzie się 17 października o godz. 15.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66) w sali 315.