“Revitalizing Endangered Languages: A Practical Guide” to tytuł książki pod red. dr hab. Justyny Olko z Wydziału “Artes LIberales” UW oraz prof. Julii Sallabank z University of London, dotyczącej rewitalizacji zagrożonych języków.

Jest to pierwsza publikacja, która skupia się na praktycznych aspektach tego zagadnienia. Zawiera pomysły i strategie, które mogą pomóc w skutecznej rewitalizacji języków i przeciwdziałaniu ich wymieraniu.

Książka jest efektem projektu Twinning realizowanego w programie Horyzont 2020. Można ją pobrać w wolnym dostępie na stronie Cambridge University Press.

14 maja o godz. 17.30 odbędzie się prezentacja książki zorganizowana wspólnie z wydawnictwem Cambridge University Press. Transmisja wydarzenia dostępna będzie na profilu Centrum Zaangażowanych Badań nad Ciągłością Kulturową na Facebooku.

W spotkaniu można wziąć udział poprzez platformę Zoom.