15 grudnia (czwartek) odbędzie się prezentacja książki „Machu Picchu in Context. Interdisciplinary Approaches to the Study of Human Past”, której redaktorami są prof. Mariusz Ziółkowski z Centrum Badań Andyjskich UW, prof. Nicola Masini z Institute of Heritage Science of Italy oraz José M. Bastante z Parque Arqueológico Nacional de Machupicchu – DDC Cusco – Ministerio de Cultura Investigaciones Arqueológicas e Interdisciplinarias.

Wydarzenie rozpocznie się od przemówienia prof. Alojzego Z. Nowaka, rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz wystąpienia prof. Michała Kleibera, przewodniczącego Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Spotkanie podzielone będzie na dwie części:

• prezentacje książki „Machu Picchu in Context” oraz filmu „Poza tym co widzialne” przedstawiającego prace polsko-peruwiańsko-włoskiego zespołu badawczego w Parku Narodowym Machu Picchu;
  • przedstawienie prac Centrum Badań Andyjskich UW w regionie Arequipa prowadzonych wspólnie z Universidad Católica de Santa María de Arequipa w latach 1995-2022.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.30 w Sali Senatu UW w Pałacu Kazimierzowskim przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.