„The Emergence of New States in Eastern Europe after the First World War: Lessons for all of Europe” to tytuł debaty organizowanej przez Studium Europy Wschodniej UW I WiseEuropa.

Wydarzenie poświęcone jest tematyce powstawania nowych państw w Europie Wschodniej po I wojnie światowej oraz znaczeniu tych procesów dla kierunków europejskiej historii.

Debata odbędzie się 20 marca w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (ul. Krakowskie Przedmieście 32), w godzinach 17.00-19.00.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Studium Europy Wschodniej UW i WiseEuropa oraz zagraniczni goście: Frank Golczewski z Uniwersytet w Hamburgu (Niemcy), Ugnė Marija Andrijauskaitė z Uniwersytet Witolda Wielkiego (Litwa), Suvi Heikkilä z Uniwersytet Turku (Finlandia), Vlad Alex Vernygora z Uniwersytetu Technicznego w Tallinnie (Estonia) oraz Vineta Kleinberga z Łotewskiego Instytut Spraw Międzynarodowych.

Debata połączona jest z wystawą poświęconą tym zagadnieniom. Jej otwarcie rozpocznie się o godz. 19.00.  W inauguracji weźmie udział Jacek Najder, Stały Przedstawiciel RP przy NATO w latach 2011 – 2016.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronach Studium Europy Wschodniej UW i WiseEuropa.

Debata będzie prowadzona w języku angielskim. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację pod adresem: office@wise-europa.eu