Z okazji 25-lecia obowiązywania Międzynarodowej Konwencji o Różnorodności Biologicznej Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS), Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej oraz Kurator Galerii UW w BUW w ramach Metropolitalnego Centrum Eksperckiego Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju (RCE Warsaw Metropolitan) przygotowały wystawę fotografii Marka Englisza „Pospolite, lecz nieznane”.

Wernisaż odbędzie się 12 grudnia o godz. 12.00 w holu gmachu głównego Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66 w Warszawie.

Po otwarciu wystawy zaplanowano pokaz slajdów uzupełniający ekspozycję fotografii Marka Englisza oraz krótką relację dr Anny Kalinowskiej (UCBS) z niedawno zakończonej w Egipcie konferencji stron Konwencji o Różnorodności Biologicznej COP -14 CBD (sala wstawiennicza BUW, na parterze obok szatni BUW).