Po decyzji o emigracji w czasach stalinowskich i nawiązaniu współpracy z Radiem Wolna Europa kompozytor Roman Palester został przez komunistyczne władze objęty zapisami cenzury i w ojczyźnie niemal o nim zapomniano. Niestety, nawet lata wolności nie przywróciły już należytej pamięci o tej pięknej postaci. BUW jako depozytariusz spuścizny Romana Palestra stara się wypełnić tę lukę. Do upowszechnienia wiedzy o nim ma się przyczynić dwujęzyczny portal internetowy.

W spotkaniu, na którym multimedialny portal zostanie zaprezentowany, weźmie udział prof. Zofia Helman, autorka monografii kompozytora, a uświetni je występ pianisty Jakuba Tchorzewskiego, który wykona jego preludia.

Wieczór organizują Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, Fundacja Uniwersytetu Warszawskiego oraz Związek Kompozytorów Polskich.

Wstęp jest wolny.

Spotkanie odbędzie się 16 września o godz. 16 w sali im. Samuela Bogumiła Lindego w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66.