Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na debatę „Polska wielokulturowa. Procesy migracyjne a przyszłość polskiego społeczeństwa”

Wraz z globalizacją, obecnością w Unii Europejskiej i wzrostem gospodarczym Polska staje się domem dla coraz większej liczby obcokrajowców. Jak zmieni to Polskę w następnych dekadach? Czy nasza kultura i społeczeństwo są przygotowane na funkcjonowanie wśród innych? Jak uniknąć dalszej radykalizacji nastrojów i konfliktów? Co robić, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał nowego, bardziej zróżnicowanego społeczeństwa?

W spotkaniu wezmą udział: Ebru Orhan (dziennikarka, absolwentka WDIiB), dr Piotr Kajak (wicedyrektor Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców Polonicum), dr hab. Paweł Kaczmarczyk (dyrektor Ośrodka Badań nad Migracjami), Aleksandra Chrzanowska (Stowarzyszenie Interwencji Prawnej). Moderatorem spotkania będzie Filip Konopczyński, absolwent WPiA i MISH UW.

Debata odbędzie się 19 kwietnia w godz. 18.00-20.00 (ul. Dobra 55, sala 3.014, III piętro).

Bezpłatna rejestracja: https://kwietniowa-debata2018-klubu.evenea.pl