Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademia Młodych Uczonych PAN oraz Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej organizują konferencję „Polish Scientific Networks”.

Inicjatywa ma na celu zachęcenie Polaków z zagranicy do kontynuowania kariery naukowej w Polsce oraz skłonienie naukowców z Polski do zaangażowania się w programy współpracy międzynarodowej, m.in. w ramach programu Horyzont 2020.

Konferencja podzielona jest na cztery sesje naukowe: nauki społeczne i humanistyczne, nauka i biznes, nauki o życiu, nauki ścisłe. Odbędą się także panele dyskusyjne dotyczące m.in. roli mobilności w karierze naukowej czy współpracy nauki z przemysłem.

UW będą reprezentowali dr Justyna Olko, która wygłosi wykład „Odbudowując Wieżę Babel. Wyzwania współczesnej humanistyki” oraz Magdalena Dobrzyńska, która wystąpi z prezentacją zatytułowaną „(Nie)standardowe formy zatrudnienia w akademii – nowoczesny uniwersytet a akademicki rynek pracy”.

Konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 18-20 czerwca w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ulicy Dobrej 56/66.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie MNiSW.