Międzyuczelniana konferencja na temat polskich badań archeologicznych i działalności konserwatorskiej w Libanie poświęcona jest prezentacji wyników prac badawczych realizowanych przez pracowników naukowych i studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie we współpracy z innymi uczelniami polskimi i zagranicznymi.

Podczas dwudniowej konferencji zostanie podsumowany stan zaawansowania prac na stanowiskach Chhim i Jiyeh. Przedstawione będą efekty badań powierzchniowych w Iqlim el-Kharrub. Na przykładzie Awliya Allah zostanie pokazane zastosowanie oprogramowania GIS w terenowych badaniach archeologicznych. Zaprezentowane zostaną również działania konserwatorskie podczas misji archeologicznych w Libanie oraz wstępne wyniki badań nad wczesnobizantyńskimi malowidłami. Prelegenci opowiedzą o konserwacji i restauracji średniowiecznych malowideł ściennych w kościele p.w. Św. Fokasa w Amioun.

Organizatorem konferencji jest Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW i Instytut Archeologii UW.

Konferencja sprawozdawcza „Polacy w Libanie” odbędzie się 15–16 maja w Instytucie Archeologii w sali 210 przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.
Szczegółowy programwww.pcma.uw.edu.pl