Dyskusję „Polacy i Niemcy – dobrzy sąsiedzi? 25 lat Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy” organizują Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja Konrada Adenauera i Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W spotkaniu wezmą udział: Marek Krząkała – poseł na Sejm RP, z-ca współprzewodniczącego Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej; Friederike Steglich – kierownik Wydziału Politycznego Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie; prof. Witold Góralski – Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego; prof. Jerzy Sułek – b. dyplomata, wykładowca na Uczelni Techniczno-Handlowej i w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Moderacja: prof. Waldemar Czachur – Instytutu Germanistyki UW; dr hab. Krzysztof Tomaszewski – Instytut Nauk Politycznych UW.

Wstęp jest wolny. Będzie dostępne tłumaczenie konsekutywne.

Dyskusja odbędzie się 19 maja o godz. 17 w sali im. Stefana Czarnowskiego (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, Krakowskie Przedmieście 3).