Uniwersytet Warszawski Po co nam matematyka?

14 stycznia 2016
Po co nam matematyka?

Spotkanie z cyklu „Po co nam matematyka” poprowadzi prof. Anna Gambin. W wykładzie zatytułowanym „Dlaczego matematyka i informatyka są potrzebne biologii molekularnej?” opowie dlaczego nowe biotechnologie, które umożliwiły rozwój biologii i medycyny molekularnej, potrzebują narzędzi matematycznych i algorytmicznych. Podczas spotkania można się będzie dowiedzieć jak informatyk przeszukuje genomy w poszukiwaniu ruchomych elementów i niebezpiecznych dla zdrowia rearanżacji, jak matematycznie modelować przekazywanie sygnałów w żywych komórkach i jak bardzo dokładnie waży się molekuły przy pomocy spektrometru masowego.

Więcej o wykładach można przeczytać na stronie głównej UW

Wykład odbędzie się na Wydziale Biologii przy ul. Miecznikowa 1, w auli 9B. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00. Wstęp wolny.

Link do profilu Facebook Link to Twitter profile Link do kanału Youtube Link do profilu Instagram Link do profilu LinkedIn