13 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 w Sali Kolumnowej Wydziału Historii UW odbędzie się koncert zespołu „Poniemnie” oraz prezentacja płyty „Pieśni Poniemnia. Pieśni Beskidu Sądeckiego”. Prezentowany na płycie repertuar muzyczny pochodzi z dwóch regionów: Poniemnia w Białorusi oraz Beskidu Sądeckiego w Polsce. Wykonują go studentki i studenci Uniwersytetu Warszawskiego oraz zespół pieśni tradycyjnych.

Płyta jest efektem projektu pt. „Wykorzystanie efektów badań etnomuzykologicznych w dydaktyce i projektach artystycznych”, kierowanego przez Anastasiyię Niakrasavą. Celem projektu była popularyzacja badań etnomuzykologicznych oraz dydaktyczno-artystycznego zastosowania efektów tych badań.

Wpływ na ostateczny kształt dźwiękowy płyty miała współpraca z kompozytorem i reżyserem dźwięku Tadeuszem Sudnikiem. W dołączonym do płyty albumie zostały zamieszczone teksty pieśni pisane alfabetem łacińskim i cyrylicznym oraz trzy teksty naukowe autorstwa prof. Piotra Dahliga, dr. hab. Tomasza Nowaka oraz Anastasiyi Niakrasavej.