Dawn Engle – amerykańska aktywistka, założycielka organizacji PeaceJam, wielokrotnie nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla, wygłosi wykład „Peace Education. Change Starts Here” w ramach cyklu „Wykładów Kapuścińskiego”.

Opowie ona o tym, dlaczego ważna jest edukacja dla pokoju i w jaki sposób efektywnie pracować w tym zakresie z młodzieżą. Podzieli się również swoimi doświadczeniami z pracy z 13 laureatami Pokojowej Nagrody Nobla i opowie o swojej inicjatywie „One Billion Acts of Peace”, w którą włączyły się miliony osób na całym świecie.

„Kapuściński Development Lectures” to wspólna inicjatywa Komisji Europejskiej oraz Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Współorganizatorami wydarzenia są również Fundacja Józefa Rotblata oraz Uniwersytet Warszawski. Od 2009 roku odbyło się w Unii Europejskiej ponad 90 podobnych spotkań, w których wzięło udział ponad 25 tysięcy osób. Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską.

UWAGA! ZMIANA MIEJSCA! Spotkanie odbędzie się 17 stycznia o godz. 10 w sali 316 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66).

Wstęp jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja przez stronę internetową. Prowadzenie w języku angielskim.