Jak zarejestrować się na studia? Czy na UW można uczyć się suahili? Który wydział ukończyła Olga Tokarczuk? Gdzie na kampusie mieszkał Fryderyk Chopin? Na te pytania odpowiedzi mogą poznać licealiści zainteresowani studiami na Uniwersytecie Warszawskim podczas „Otwartych Czwartków”.

 

„Otwarte Czwartki” to okazja do zaprezentowania licealistom historii, aktualnej oferty oraz zasad rekrutacji na studia na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas spotkań dowiedzieć się będzie można m.in. jak krok po kroku przebiega proces rekrutacji, jakie możliwości stwarza studentom UW, jak zaangażować się w projekty badawcze oraz w jakiego rodzaju aktywnościach można uczestniczyć po zajęciach. Licealiści będą mieli także okazję poznać fakty z ponad 200-letniej historii uczelni, na której studiowało m.in. sześciu noblistów.

 

25 lutego rozpoczęła się II edycja projektu. Spotkania odbywać się będą w ostatni czwartek miesiąca o godz. 10.00, za pośrednictwem platformy Zoom. Zgłaszać można się telefonicznie, mailowo lub poprzez stronę inicjatywy na Facebooku. Zapisane osoby otrzymają link do udziału w spotkaniu.

 

Projekt organizowany jest przez Biuro ds. Rekrutacji, Biuro Promocji oraz Muzeum UW.

 

Zgłoszenia do udziału w „Otwartych Czwartkach”: